Geçtiğimiz 3 aydır doların durdurulamıyan yükselişinden sonra teknoloji firmalarıda kur değişiklerini dikkate alarak ürünlerine zam yapmaya başladı.

İlk olarak zam yapacak firmaların başında Apple geliyor, yapılan açıklamaya göre 2016 stoklarının bitmesiyle beraber yeni gelen modellerde ürünler zamlı olarak satılmaya başlanacak.

Apple yaptığı açıklamada %13 civarında bir zam uygulanabilecigini açıkladı, bu zam oranı bazı ürün gruplarında değişim gösterebilecegini belirtti.

Ülkemizde dolar kurunun bu seviyelerde olması yurt dışından ürün alıp kullanmak istiyenler içinde bir sıkıntı oluşturuyor kurun yükselmesi fiyat makasını iyice kapatırken türkiyede yapılan bu zamlardan sonra iphone grubunun en pahalı modeli olan iPhone 7 Plus 256 GB modeli yaklaşık 5250 TL seviyelerine gelecek gibi gözüküyor bu fiyat inanlımaz bir olacak..

iPhone modellerinde ortalama zam oranları 400 ile 600 türk lirası civarında eski fiyatların üzerine yansıması bekleniyor.

Ayrıca Samsung’da önümüzdeki günlerde ürünlerine zam yapabileceklerini açıkladı, eğer Samsung’da ürünlerine zam yaparsa son model ürünü olan Galaxy S8 4500 Türk Lirası civarında alıcı bulması bekleniyor.