Call of duty infinte
Call of duty infinte

Bildiğiniz gibi tüm oyuncuların hayatların minimum bir kere oynadığı oyunlardan birisi olan Call of Duty serisi son oyunu olan Infinite Warfare ile günümüzden yüzyıllarca ötesine gitti. Bu gidiş nerede ise aslabir oyuncunun hoşuna gitmedi ve YouTube’da paylaşılan oyunun ilk videosu YouTube tarihinin en çok dislike alan videolarından birisi olmuştu. Daha sonrasında çıkan Battlefield 1, tüm oyuncuların ilgisini geçmişe dönmesi ve o devri yansıtmasından dolayı çok beğenildi. Şuanda yüz binlerce oyuncu Battlefield 1 oynarken arkalarından bakan CoD serisi, geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan bir iddianın üzerine gelen açıklamada geçmişe döneceğini belirtti.

 

Battlefield 1 ile CoD’dan çok daha çok kâr eden EA’nın bu hareketini gören Activision,
artık gelecekle pek uğraşmayacağını, daha çok geçmişe dönük daha gerçekçi ve yaşanmış olayları konu alacaklarını açıkladı. İddiada Vietnam Savaşı’nın mevzu alınacağı söylensede şirketin yüksek rütbeli sanat ve tasarım yönetmeni Thomas Szakolczay, yaptığı açıklamada mevzunun nasıl sonuçlanacağını sadece herkesin CoD’u sevme nedenlerinden birisi olan eski oyunlarında ki 2. Dünya savaşı oyunları gibi eski tarihlere döneceğini belirtti.

Bu hareketiyle kaybettiği oyuncuları geri kazanmayı fakatçlayan şirket, yaptığı bu hareketle bakalım ne kadar başarılı olacak.