Netflix 4K yayına başladığını açıkladı.

Netflix sitesinden yaptığı açıklamada Tv ve Dizileri 4K olarak yayınlamaya başladığını açıkladı, Şimdilik yalnızca Windows 10 kullanıcıları için bu hizmet kullanılabilir durumda.

netflix-4kNetflix 4K hizmeti şu anda yalnızca Windows 10 bilgisayarlar için kullanımda olan bu hizmeti kullanmak için, Windows uygulama mağzasındanNetflix uygulamasını indirmeniz gerekiyor, bu uygulama Microsoft Edge Web tarayıcısı ile uyumlu olarak çalışıyor, Edge teknolojisini kullanarak 4K görüntü kalitesine sahip film ve dizilerin izlenmesine olanak sağlıyor, tabii ki bu hizmeti kullanmak için doğru üyelik paketine sahip olmanız gerekiyor.

Netflix Proje Geliştirmek İçin Microsoft ile Çalışacağını Açıkladı

Netflix yaptığı açıklamada bu hizmetin yalnızca Amerikada aktif edildiğini bildirdi, önümüzdeki dönem yaz aylarında tüm avrupa ve asya ülkelerinde 4K çözünürlükte yayın yapmaya başlıyacaklarını açıkladılar.

4K yayın izleyebilmeniz gerekli sistem gereksinimleri kullanıcıları memnun etmiyor.Açıklamalara göre en az Intel Core işlemcisi Kaby Lake mimarili bir işlemci sahibi olmanız gerekiyor, yeni nesil Kaby Lake işlemcisi enerji tasarrufu ve performans artışı konusundaki üstün performansı ile dikkat çekiyor.

Neden yalnızca intel marke Kaby Lake işlemcisi istenildiği ise bir soru işareti. AMD markasınında ürettiği aynı seviyede yeni nesil işlemcileri bulunmakta ama buradaki asıl nedenin DRM olduğu konuşulmakta.

Bu yeni nesil işlemci genelde ultrabook,all in one bilgisayarlar’da bulunmakta, bu sebeplerden dolayı kullanıclar elleri biraz bağlı gibi gözüküyor.