ps4-pro-turkiye-fiyati-ve-cikis-tarihi-324x235Eylül ayı duyurusu gerçekleştirilen Sony’nin yeni oyun konsolu PS4 Pro çıkış zamanı ve Türkiye fiyatı nihayet netleşti. Çıkış zamanı olarak 10 kasım belirlensede, bu tarih ülkemiz için geçerli değildi. Sony Türkiye ekibi ise PS4 Pro Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi hakkında resmi açıklamayı gerçekleştirdi. Twitter üzerinden yapılan bu açıklamaya bakılırsa Sony PS4 Pro modeli 10 Kasım tarihinde Türkiye’de satışlara başlıyor.

PS4 Türkiye fiyatı ise 1699 TL olarak belirlenmiş durumda. PS4 Pro alan kullanıcılar ise 4K ve HDR destekli görüntü ile oyunlarını oynayabilecekler. Ancak PS4 Pro ile 4K hazzı yaşamak için 4K televizyonunuzun olması gerektiğini hatırlatalım. Hatta HDR destekli bir TV aldığınız vakit hem 4K çözünürlüklü hemde HDR destekli bir oyun keyfi ile yüksek kalitelerde oyununuzu oynayabileceksiniz

 

PS4 Pro Teknik özelliklerine bakarsak, sekiz çekirdekli x86 tabanlı bir grafik işlemcisi bulunuyor. Bunun yanında 8 GB GDDR5 tabanlı RAM ve 1 TB dahili depolamayı kullanıcılarına sunuyor. Ortalama 3 kg olan bu kasada DVD ve Blu-ray sürücüleride bulunuyor.