siber_kamp-400x270Üniversite öğrencileri için her yıl tertipli olarak meydana getirilen Siber Güvenlik Kış Kampı başvuruları açıldı.

Uzmanlarının ön görülerine bakılırsa 2020 yılına kadar Türkiye genelinde 20.000’den fazla Siber Güvenlik uzmanına ihtiyaç duyulacak. Bu alandaki yetişmiş insan kaynağı problemine çözüm olması ve ülkemizin Siber Güvenlik stratejilerine destek olunması amacı ile ücretsiz olarak gerçekleştirilen Siber Güvenlik Kış Kampı katılımcılarını bekliyor.

Siber Güvenlik Kış Kampı’na katılmaya hak kazanan öğrenciler bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nin tecrübeli eğitmenleri ve sektörün önde gelen Siber Güvenlik Uzmanları’ndan 7 gün boyunca ücretsiz olarak eğitim alma fırsatına sahip olacak. Öğrenciler kuramsal ve pratik eğitimler alırken sanal sistemler üzerinde (CTF) hacking becerilerini geliştirerek saldırganlara karşı savunma tecrübelerini geliştirecekler.

Siber Güvenlik Kampı’na müracaat meydana getiren öğrenciler arasında, temel bilgisayar bilgisini tespit etmek amacıyla 10 Ocak 2017 tarihinde yeterlilik sınavı ile değerlendirme yapılacak. Yeterlilik sınav sonucunda 25 (*) kişi Siber Güvenlik Kış Kampı’nın katılımcısı olarak belirlenecek.

Yeterlilik sınavında TCP/IP referans modeli, temel ağ güvenliği, Windows ve Linux işletim sistemlerinin genel çalışma yapısı konuları ile ilgili katılanların informasyon düzeyini ve araştırma yeteneklerini ölçmeye yönelik sorular bulunacaktır.

Hacking, zafiyet tarama, zararlı yazılım analizi, mobil güvenlik, DDOS hücumlarına karşı doğru savunma gibi birçok mevzuda eğitim alacak olan Siber Güvenlik Kampı öğrencileri; keyifli CTF yarışmaları yardımıyla takım çalışması yeteneklerinin artırılması ve öğrenmiş oldukları detayları pekiştirmesi amaçlanıyor.

Katılmaya hak kazanan öğrencilerin konaklama, yeme, içme, eğitim ve diğer giderleri düzenleyici firmalar tarafınca karşılanacak. Kamp yerine ulaşım harcamaları ise öğrencilerin sorumluluğunda olacak.

Başvuru: siberkamp.Eventbrite.Com
Detaylı informasyon: www.Siberkamp.Org
müracaat tarihleri: 25 Ekim 2016 – 1 Ocak 2017
Değerlendirme sınavı: 10 Ocak 2017