Türkiyede 22 Aralık 2016 tarihinde terör saldırılarından sonra Twitter,Youtube gibi sitelere BTK tarafından yeni bir engelleme uygulandı. Daha önceki yazımızda önerdiğimiz VPN’lere ek olarak yeni bir yöntemi anlatmak istedik.

Son 1 haftadır malum terör saldırılarından sonra hükümet tarafından sosyal medya için ekstra önlemler alınmaya başlandı, daha önce başbakanın yaptığı açıklamada internet için olaylar yatışsın ondan sonra düzelir demişti.

Şu anki durumda yapılan uygulamaları toplumca garipsemiyoruz tepkimizide koymuyoruz şu anda yalnızca bekliyoruz.

Daha önce tanıttığım bazı VPN servisleri son engellemelerden sonra çalışmamakta, Zenmate,Tunnelbear ve bir kaç servis daha bunlara alternetif olarak sizlere Opera Tarayıcısını öneriyorum.

Opera Software tarafından geliştirilen tarayıcı apple kullanıcıların yıllardır bildiği bir tarayıcı, son sürümünde ise Ücretsiz VPN servisi tarayıcı içine entegre olarak geliyor, bu sayede Bilgisayarınız,Cep telefonu, Tablet gibi bütün cihazlarında ücretsiz olarak VPN servisinden faydalanma şansına sahip oluyorsunuz.

Opera bu servisi tamamen ücretsiz sunuyor herhangi bir bandwith limitide bulunmuyor, şu anda en iyi alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

PC için yükledikten sonra ayarlara girip güvenlik sekmesi altında VPN servisini aktif hale getirmeniz gerekiyor, bunu yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlıyabilirsiniz.

PC için tıklayınız

Android için tıklayınız

ios için tıklayınız