vine-son-gunlerini-yasiyorTwitter tarafından geçtiğimiz yıllarda çıkarılan 6 saniyelik videolar ile oluşturulan platform Vine kapatılmaya hazırlanıyor. İçlerinde Türkiye’nin de dahil olduğu bir çok ülkede oldukça fazla kullanılan platform yavaş yavaş kullanıcı kaybetmeye başladı.

Twitter şirketinde geçtiğimiz günlerde yaşanmış olan işten çıkarılma durumlarının arkasından şirket politikası git gide küçükmeye devam ediyor. Twitter’ın haiz oldupu Periscope, Vine gibi sosyal medya platformları yavaş yavaş ilk günkü ortamını yitirmeye başladı.

Ülkemizde çok fazla sayıda insan bu uygulama yardımıyla ülke ve dünya çapında fenomen olma yolunda ilerledi. Bir nevi Twitter kendine kâr katmak isterken bazı kişilerin de ekmeğini eline almasına sebep oldu.

 

vine-nin-son-gunleriInstagram ve Snapchat benzer biçimde ortamların çıkmasının ardından beklenen yoğun talep git gide azalmaya başladı. Bir çok uygulamanın birbirini taklit etmesinden sonra önceki platformların da piyasasının düşmesine niçin oluyor. Hali hazırda Twitter’ın şu an için bir krizin içinde olması ve alan kişi kaybetmesinden dolayı Vine’ın da açık kalmasının çok fazla kâr getirmeyeceğini planladılar.

İlerleyen dönemlerde bu sonucun hayata geçirileceği konuşulurken Twitter’dan çıkarılan 300 ferdin de Vine plarfomu geliştiricileri olduğu düşünülüyor.